T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi

ÇANKAYA İLÇESİ ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANI AHMET EREN ORAL

          ÇANKAYA İLÇESİ YENİ ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLIĞI REHA ALEMDAROĞLU ANADOLU LİSESİNİN!..

         Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi” 22 Kasım 2013 Cuma günü, Çankaya Milli Eğitim Müdürü Haluk Saydan, Çankaya Milli Eğitim Şube Müdürü Erhan Ölekli, okul rehber öğretmenleri, okul idarecileri, okul temsilcileri ve öğrencilerin katılımlarıyla 100.Yıl Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimini okulumuz öğrencisi Ahmet Eren ORAL kazanmıştır. Öğrencimizin İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığını kutlar, başarılar dileriz.

          ÇANKAYALI TEMSİLCİLER YARIŞTI DEMOKRASİ KAZANDI

 

       ilçe başkanı   Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi” 22 Kasım 2013 Cuma günü, Çankaya Milli Eğitim Müdürü Haluk Saydan, Çankaya Milli Eğitim Şube Müdürü Erhan Ölekli, okul rehber öğretmenleri, okul idarecileri, okul temsilcileri ve öğrencilerin katılımlarıyla 100.Yıl Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.

          Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çankaya Milli Eğitim Müdürü Haluk Saydan, TBMM ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen projenin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

          Haluk Saydan konuşmasında, Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri çalışmasının, farklılıklara ve farklı düşüncelere saygı duyan, çeşitliliği karşıtlık değil, zenginlik olarak gören, demokrasi kültürünü özümsemiş bireyler yetişmesine önemli katkıda bulunacağını ifade ederek, projeye katkı ve katılımlarından dolayı Çankayalı okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.
başkanÇankaya Milli Eğitim Şube Müdürü Erhan Ölekli rehberliğinde gerçekleşen seçimde, istekli öğrenciler arasından açık oylama yoluyla sandık kurulu oluşturuldu.

          İlçe temsilci adaylarının başvurularının alınması ve propaganda konuşmalarının ardından oylama işlemine geçildi.

          Sayım sonuçlarına göre 107 kişinin oy kullandığı bunlardan 106 oyun geçerli olduğu sandık kurulu tarafından tutanakla tespit edildi.
          Sayım sonucuna göre; en yüksek oy alan Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi adayı Ahmet Eren Oral ilçe temsilcisi seçildi. Ankara Fen Lisesi adayı Utku Güngör ikinci, Ankara Atatürk Lisesi adayı Elif Öcbe üçüncü oldular.

          Adil, şeffaf ve yönergesine uygun bir şekilde gerçekleştirilen bu seçimle; Çankayalı Öğrenciler Demokrasi Sınavı’nı bir kez daha başkanbaşarıyla tamamlamış oldular.

Yayın: 2013-11-23 - Güncelleme: 2013-11-25 06:30:48 - Görüntülenme: 670